Een pensioen dat meegroeit, met u en de tijd 

23 juli 2026

Uw pensioen beweegt straks meer mee met het resultaat op de financiële markten, en kan dus omhoog- of omlaaggaan. In de vernieuwde pensioenregeling nemen we 3 maatregelen om de kans op dalingen klein te houden als u met pensioen bent. 

Hoe we dat doen? 

  1. We beleggen met minder risico voor oudere deelnemers 
  2. We verdelen de resultaten van beleggingen over meerdere jaren 
  3. We gebruiken de gezamenlijke buffer onder meer om tegenvallers op te vangen 

We streven naar een balans tussen koopkracht en stabiliteit 

Wanneer u met pensioen bent, streven we naar een balans tussen een koopkrachtig en stabiel pensioen. De ambitie is dat uw pensioen op de lange termijn zoveel mogelijk meegroeit met de prijzen. Dit betekent niet dat uw pensioen ieder jaar volledig meestijgt. We kunnen ook niet uitsluiten dat er soms dalingen zijn. De pensioenen bewegen mee met de resultaten op de financiële markten. We nemen maatregelen om de kans op dalingen klein te houden. Als u met pensioen bent, passen we uw pensioen 1 keer per jaar aan. Uw pensioen blijft daarna het hele jaar gelijk. 

3 maatregelen om de kans op dalingen klein te houden als u pensioen ontvangt:

Maatregel 1: beleggen met minder risico voor oudere deelnemers 

We blijven Beleggen voor uw pensioen, net als nu. Komt u dichter bij uw pensioen of bent u met pensioen? Dan beleggen we met minder risico. Beleggingen met minder risico zijn stabieler. 

Maatregel 2: verdelen resultaten van beleggingen over meerdere jaren 

Als u met pensioen bent, verwerken we de resultaten van beleggingen niet in 1 keer in het pensioen. We verdelen die over meerdere jaren. Dat geldt voor zowel positieve als negatieve resultaten. Zo voorkomen we grote schommelingen per jaar. 

Maatregel 3: gezamenlijke buffer om tegenvallers op te vangen 

We hebben straks een gezamenlijke buffer, een soort spaarpot. Gaat uw pensioen ondanks de eerste 2 maatregelen toch omlaag? Dan gebruiken we deze buffer om een verlaging te voorkomen. Dat kan zolang er genoeg geld inzit. Als u met pensioen bent, verkleinen we zo de kans dat uw pensioen lager wordt dan het jaar ervoor. 

Hoe u zich kunt voorbereiden 

Veel blijft straks hetzelfde, maar er zijn ook veranderingen. Het is goed om u hierop voor te bereiden. Bijvoorbeeld door de PensioenGids te lezen of een opname van onze webinars te bekijken. En als u nog vragen heeft? Dan kunt u altijd contact opnemen met onze klantenservice. 

Ook interessant voor u