Veelgestelde vragen over uw voorlopig overzicht

Ik krijg pensioen

U kreeg van ons uw voorlopig overzicht met een inschatting van uw pensioen in de vernieuwde pensioenregeling samen met uw Uniform Pensioenoverzicht (UPO) 2026. U heeft hier misschien vragen over. Daarom hebben wij de veelgestelde vragen alvast voor u op een rij gezet. 

 

Video: Uw voorlopig overzicht. Een eerste inzicht in uw verwachte vernieuwde pensioen

In deze video leggen we uit waar u snel de belangrijkste bedragen vindt en waar u op moet letten in uw voorlopig overzicht. Daarin ziet u een inschatting van uw pensioen in de vernieuwde pensioenregeling als u al pensioen ontvangt.

Video “Uw voorlopig overzicht”

Beeld: presentator zit aan een tafel in een huiskamer. Er verschijnen verschillende afbeeldingen en animaties om de gesproken tekst te verbeelden.

Wat betekent de overgang naar de vernieuwde pensioenregeling voor uw pensioen? Dat ziet in u uw voorlopige overzicht met een inschatting van uw vernieuwde pensioen. Het voorlopige overzicht bevat veel informatie.

We nemen u graag alvast mee. 

De belangrijkste bedragen staan in de tabellen. Dit zijn bruto jaarbedragen.

U ziet een inschatting van het pensioen voor uzelf in de vernieuwde pensioenregeling. En wat dat is in de huidige pensioenregeling. Zo kunt u deze bedragen makkelijk vergelijken.

In deze tabel ziet u een inschatting van wat uw partner kan verwachten als u overlijdt. 

U ziet ook hoeveel dat is tot de AOW-leeftijd van uw partner. En nadat de AOW is ingegaan. Ook hier ziet u de bedragen in de huidige en in de vernieuwde pensioenregeling naast elkaar.

[Titel: De ontwikkeling van uw pensioen]

In het voorlopige overzicht staat nog veel meer informatie. Bijvoorbeeld hoe uw vernieuwde pensioen elk jaar wordt aangepast. En hoe we verwachten dat uw vernieuwde pensioen zich de eerste drie jaar na de overgang ontwikkelt.

[Titel: Waar moet u rekening mee houden?]

Voor het voorlopig overzicht rekenden we met onze financiele positie van 31 december 2025. Onze dekkingsgraad was toen 123,5%. Maar let op, dit is een van de hoogste dekkingsgraden in de afgelopen 10 jaar.

Wanneer we overgaan kijken we naar de dekkingsgraad van 31 december 2026. Deze kan anders zijn. Als de dekkingsgraad dan hoger is, kan uw pensioen hoger zijn. Is de dekkingsgraad dan lager, kan uw pensioen lager zijn dan op uw voorlopig overzicht. 

[Titel: De eerste maanden van 2027]

In januari 2027 hebben we nog even tijd nodig om alle pensioenen om te zetten. U krijgt daarom in januari nog 1 keer hetzelfde pensioen als in december 2026. Toch kan het bedrag dat u dan op uw bankrekening krijgt anders zijn. Dat komt door de jaarlijkse veranderingen in de belastingtarieven. In februari krijgt u voor het eerst uw vernieuwde pensioen. We weten dan wat u precies krijgt. Als uw pensioen hoger is dan in januari, dan krijgt u een nabetaling voor het gemiste stukje in januari. Vanaf maart krijgt u uw vernieuwde pensioen. U ziet dan uw maandelijkse pensioen in 2027. Dat bedrag blijft de rest van dat jaar hetzelfde.

[Titel: Definitief overzicht in 2027]

Later in 2027 krijgt u een definitief overzicht van uw pensioen. Dan ziet u hoe uw pensioen is overgegaan naar de vernieuwde pensioenregeling.  

Wilt u meer weten over de rol van de dekkingsgraad bij de overgang naar de vernieuwde pensioenregeling?

[Beeld: Afbeelding Bekijk de video]

Bekijk de video “Zo verdelen we het vermogen bij de overgang.

[Eindlogo: We nemen je mee. Gisteren, vandaag en morgen. ]

Vragen over uw voorlopig overzicht

Uw voorlopig overzicht laat zien wat uw pensioen zou zijn als de vernieuwde pensioenregeling al op 1 januari 2026 was ingegaan. Op uw voorlopig overzicht ziet u een inschatting van de bedragen van uw pensioen in de vernieuwde pensioenregeling. Ook ziet u uw pensioen in de huidige pensioenregeling. Zo kunt u beide pensioenregelingen met elkaar vergelijken.

Bekijk hier de uitleg-video over uw voorlopig overzicht

 

Wij bereiden ons voor op de overgang naar de nieuwe regels voor pensioen. Met dit voorlopig overzicht laten we zien wat de overgang vanaf 1 januari 2027 kan betekenen voor uw pensioen.

De huidige pensioenregeling van ABP is de pensioenregeling die nu geldt voor iedereen die pensioen bij ons heeft. We maken nog gebruik van deze pensioenregeling tot 1 januari 2027. Daarna geldt de vernieuwde pensioenregeling.

De vernieuwde pensioenregeling geldt vanaf 1 januari 2027. Er zijn nieuwe regels voor pensioen, omdat dit beter bij deze tijd past. We wisselen vaker van baan of beginnen voor onszelf. De huidige regels passen daar niet goed meer bij.

Op de pagina over de vernieuwde pensioenregeling voor ABP leest u wat dit betekent voor uw pensioen, waarom we een vernieuwd pensioen krijgen en welke mijlpalen, plannen en afspraken er zijn.

De regels voor pensioen, ook wel het pensioenstelsel genoemd, zijn de landelijke regels voor pensioen in Nederland. Deze regels zijn vastgelegd in de Wet toekomst pensioenen (Wtp) en gelden vanaf uiterlijk 1 januari 2028 voor alle pensioenfondsen. 

Een pensioenregeling is hoe een pensioenfonds die regels inzet voor de pensioenen van iedereen die bij dat pensioenfonds pensioen heeft. In onze pensioenregeling ziet u wat ABP voor u geregeld heeft. 

We doen dit om alvast een inschatting te kunnen maken van uw vernieuwde pensioen. De cijfers van 1 januari 2027 zijn er namelijk nog niet. Daarom rekenen we met onze dekkingsgraad van 31 december 2025. En met uw persoonlijke gegevens van 1 januari 2026. We doen dus alsof we op 1 januari 2026 al zijn overgegaan naar de vernieuwde pensioenregeling.

Bij de daadwerkelijke overgang naar de vernieuwde pensioenregeling op 1 januari 2027, rekenen we met de dekkingsgraad van 31 december 2026. En uw persoonlijke gegevens van 1 januari 2027. Het kan zijn dat u hierdoor straks andere bedragen in uw definitief overzicht ziet dan in uw voorlopig overzicht.

U kreeg uw voorlopig overzicht en uw Uniform Pensioenoverzicht 2026 (UPO) via de post en/of digitaal in uw berichten op MijnABP. Dit is afhankelijk van uw voorkeur.

Goed om te weten
Uw voorlopig overzicht en uw Uniform Pensioenoverzicht 2026 (UPO) zijn altijd online te vinden in uw persoonlijke omgeving bij ‘Uw berichten’. Daar bewaren wij ze voor u. Zo heeft u de informatie over uw pensioen altijd snel bij de hand. En kunt u het later teruglezen.

U kreeg van ons 2 overzichten met daarbij een brief. We begrijpen dat u veel informatie tegelijk krijgt. We willen u met deze informatie duidelijk en zorgvuldig informeren.   

·         Uw voorlopig overzicht: Hierin ziet u een inschatting van de bedragen van uw pensioen in de vernieuwde en de huidige pensioenregeling. We doen hierbij alsof we op 1 januari 2026 al zijn overgegaan naar de vernieuwde pensioenregeling.

·         Extra informatie over uw voorlopig overzicht: Hierin staat belangrijke uitleg die u tijdens het lezen van uw voorlopig overzicht erbij kunt houden.

·         Uw Uniform Pensioenoverzicht 2026 (UPO): Hierin staan de bedragen van uw huidige pensioen.

Eerder kreeg u van ons De PensioenGids. Hierin stond meer informatie over de vernieuwde pensioenregeling en uw voorlopig overzicht. 

In uw voorlopig overzicht leggen we verschillende bedragen uit. We laten eerst een inschatting van uw pensioen zien in de vernieuwde pensioenregeling. Daarnaast ziet u uw pensioen in de huidige pensioenregeling.

Bekijk hier de uitleg-video over uw voorlopig overzicht

Het is goed om te weten dat de opbouw van elke brief anders is. We behandelen verschillende onderwerpen. Dit kunnen de volgende onderwerpen zijn:

·         Uw persoonlijke gegevens: U ziet hier uw persoonlijke gegevens zoals deze bij ons bekend zijn op 1 januari 2026. Daarnaast ziet u met welke pensioengegevens in de vernieuwde en de huidige pensioenregeling gerekend is.

·         Uw pensioen in de vernieuwde en huidige pensioenregeling: U ziet hier een inschatting van uw vernieuwde pensioen. En u ziet ook hoeveel pensioen u in de huidige pensioenregeling krijgt. De bedragen staan naast elkaar, zodat u ze makkelijk met elkaar kunt vergelijken.

·         Informatie over de berekening van uw pensioen: In het oranje kader leggen we uit hoe wij uw pensioen berekenen. U ziet hier waar we rekening mee houden bij de berekening én waar we géén rekening mee houden. Ook leest u wat er verder belangrijk is om te weten.

·         Ontwikkeling van uw pensioen in de vernieuwde en huidige pensioenregeling: Hier leest u hoe uw vernieuwde pensioen elk jaar wordt aangepast en hoe dat werkt met de huidige regels voor pensioen. Daarna leest u hoe uw pensioen zich kan ontwikkelen in de vernieuwde en in de huidige pensioenregeling. Zodat u beide regelingen met elkaar kunt vergelijken. 

·         Extra informatie: over uw voorlopig overzicht: In dit onderwerp leest u hoe we uw pensioen berekenen, hoe de tijdslijn van januari tot en met maart 2027 eruitziet en wanneer u ongeveer uw definitief overzicht van ons kunt verwachten.

·         De ‘Afbeelding: Zo verdelen we het geld’: In de afbeelding ziet u hoe wij het fondsvermogen verdelen in de vernieuwde pensioenregeling als we uitgaan van de dekkingsgraad op 31 december 2025 (123,5%). krijgt hiermee alvast een beeld van hoe wij het fondsvermogen zouden kunnen verdelen bij de daadwerkelijke overgang naar de vernieuwde pensioenregeling. In het transitieplan leest u meer over de verdeling van het fondsvermogen en hoe die verandert bij een hogere of lagere dekkingsgraad.

·         Uw Uniform Pensioenoverzicht 2026 (UPO): in uw UPO ziet u de bedragen van uw huidige pensioen. Met uw UPO erbij kunt u uw gegevens van uw huidige pensioen makkelijk vergelijken en controleren met uw gegevens op uw voorlopig overzicht.

Eerder kreeg u van ons De PensioenGids. Hierin stond meer informatie over de vernieuwde pensioenregeling en uw voorlopig overzicht. U leest er onder meer wat er verandert in de vernieuwde pensioenregeling en wat hetzelfde blijft. U kunt ook zien welke informatie u tot 1 januari 2027 van ons kunt verwachten.

Uw vernieuwde pensioen bestaat uit verschillende onderdelen. Op uw voorlopig overzicht kunnen wij deze onderdelen nog niet als losse bedragen tonen. In plaats daarvan ziet u een korte uitleg van de onderdelen die in deze bedragen zijn verwerkt. U herkent dit aan de vinkjes, plussen en (in uitzonderlijke gevallen) minnen die ervoor staan. In uw definitief overzicht ziet u straks wel de bedragen waarmee uw vernieuwde pensioen tot stand is gekomen.

In uw voorlopig overzicht ziet u in de afbeelding ‘Zo verdelen we het geld’ wel alvast hoe wij het fondsvermogen verdelen in de vernieuwde pensioenregeling als we uitgaan van de dekkingsgraad op 31 december 2025 (123,5%). U krijgt hiermee een beeld van hoe wij het fondsvermogen zouden kunnen verdelen bij de daadwerkelijke overgang naar de vernieuwde pensioenregeling. In het transitieplan leest u meer over de verdeling van het fondsvermogen en hoe die verandert bij een hogere of lagere dekkingsgraad.

Met uw Uniform Pensioenoverzicht kunt u uw gegevens van uw huidige pensioen makkelijk vergelijken en controleren met uw gegevens op uw voorlopig overzicht.

Uw Uniform Pensioenoverzicht 2026 (UPO) is een overzicht van uw pensioen met de huidige pensioenregeling. We zijn volgens de wet verplicht u dit overzicht jaarlijks te sturen. 

Wij berekenden de inschatting van uw vernieuwde pensioen met de volgende gegevens:

·         Uw persoonlijke gegevens op 1 januari 2026

·         Onze dekkingsgraad van 123,5% op 31 december 2025

Misschien heeft u in onze huidige pensioenregeling recht op een aanvulling op uw pensioen. Dat kan nu of in de toekomst zijn. In de vernieuwde pensioenregeling bestaan er geen aanvullingen op het pensioen. Werkgeversorganisaties en vakbonden (sociale partners) maakten hier afspraken over. Ook maakten ze afspraken over de verhoging voor alleenstaanden.

Op de pagina over aanvullingen op het pensioen leest u wat dit betekent voor uw (mogelijk toekomstige) aanvullingen. 

Uw vernieuwde pensioen kan invloed hebben op uw recht op toeslagen. Stijgt uw inkomen? Dan kan uw huurtoeslag of zorgtoeslag lager worden. Komt uw inkomen uit boven de grens waarbij u huurtoeslag of zorgtoeslag krijgt? Dan stopt de toeslag mogelijk helemaal.

In deze situaties kan de Belastingdienst geld terugvragen. Vraag dit na bij de Belastingdienst via de Belastingtelefoon: 0800 0543 (gratis). Of kijk op onze pagina over de financiële gevolgen van een hoger pensioen.

Ja, want in uw definitief overzicht rekenen we met andere gegevens dan in uw voorlopig overzicht.

De bedragen in uw voorlopig overzicht berekenen we met:

·         Uw persoonlijke gegevens op 1 januari 2026

·         Onze dekkingsgraad van 123,5% op 31 december 2025


In uw definitief overzicht rekenen we straks met:

·         Uw persoonlijke gegevens op 1 januari 2027

·         Onze dekkingsgraad op 31 december 2026


Tussen 1 januari 2026 en 1 januari 2027 kan er veel gebeuren. Bijvoorbeeld in onze financiële situatie. Onze dekkingsgraad kan omhoog- of omlaaggaan. Als onze dekkingsgraad op 31 december 2026 lager is dan 123,5%, is er minder geld om te verdelen. Uw vernieuwde pensioen wordt dan lager. Andersom kan ook. Als de dekkingsgraad hoger is, dan is er meer te verdelen. Dan wordt uw vernieuwde pensioen hoger.

Deze veranderingen ziet u terug in uw definitief overzicht dat u naar verwachting in de loop van 2027 krijgt. Met ‘definitief’ bedoelen we niet dat uw pensioen daarna nooit meer zal veranderen. In de vernieuwde pensioenregeling passen we de hoogte van uw pensioen elk jaar opnieuw aan. De jaarlijkse aanpassing van het pensioen is voor iedereen die een pensioen van ons krijgt in procenten hetzelfde.

De bedragen van uw vernieuwde pensioen zijn al eerder bekend. U ziet deze ook op abp.nl in uw persoonlijke omgeving. In uw definitief overzicht staat naast de bedragen ook andere informatie over uw pensioen. Deze informatie moet nog worden verwerkt. Daarom krijgt u het definitief overzicht in de loop van 2027.

Video: Verschillende bedragen op uw pensioenoverzicht

In deze video leggen we uit waarom we sommige bedragen op uw pensioenoverzicht op een andere manier berekenen. U ziet het verschil tussen ‘bedragen met koopkracht’ en ‘bedragen van nu’. Zo weet u waar u naar kijkt bij het plannen van uw financiële toekomst.

Video “Verschillende bedragen op uw pensioenoverzicht”

Beeld: presentator zit aan een tafel in een huiskamer. Er verschijnen verschillende afbeeldingen en animaties om de gesproken tekst te verbeelden.

U wilt natuurlijk graag weten hoeveel pensioen u krijgt. Nu of later. Zo kunt u uw financiële toekomst beter plannen. Daarom ziet u verschillende bedragen op uw pensioenoverzicht. We nemen u graag mee.

[Titel: Bedragen van nu]

Op uw overzicht ziet u hoeveel pensioen u nu krijgt. Of, als u nog niet met pensioen bent, hoeveel u tot nu toe heeft opgebouwd. Deze bedragen rekenen we precies uit. Maar zo'n bedrag zegt nog niets over hoeveel u er later mee kunt kopen. Want boodschappen worden in de loop van de jaren duurder. Hoe weet u dan of u met het bedrag van nu straks kunt rondkomen?  

[Titel: Bedragen met koopkracht]

Daarom ziet u ook bedragen die we op een andere manier berekenen. Zoals uw verwachte pensioen. Daarbij houden we rekening met verwachte prijsstijgingen. Dat noemen we ook wel rekening houden met de koopkracht van uw pensioen.

[Titel: Hoe werkt dat?]

Hoe werkt dat?

Wat u nu met één euro kunt kopen is niet hetzelfde als later.

Vroeger kostte een brood 1 euro 37. Nu betalen we al 2 euro voor hetzelfde brood. Over 20 jaar kost dit misschien wel 5 euro. Dit betekent dat u van hetzelfde geld minder brood kunt kopen. We verwerken daarom een inschatting van toekomstige prijsstijgingen in de bedragen met koopkracht. Zo kunt u deze bedragen vergelijken met uw huidige inkomen. Het blijft een verwachting, want het uiteindelijke bedrag kan hoger of lager uitvallen.

[Titel: Verschillende scenario’s]

We weten niet precies hoeveel de prijzen stijgen. En ook niet hoeveel uw pensioen stijgt.

Daarom ziet u, zolang u nog niet met pensioen bent, een paar mogelijke scenario’s op uw pensioenoverzicht. In het plaatje met de drie pijlen ziet u wat uw verwachte pensioen is als het heel erg goed gaat, als heel erg slecht gaat, of als het zo gaat zoals verwacht met de resultaten van de financiële markten.

[Titel: Bedragen met koopkracht]

De bedragen met koopkracht helpen u te begrijpen wat uw verwachte pensioen betekent in verschillende economische situaties in de toekomst.

Ook laten we bijvoorbeeld een partnerpensioen met koopkracht zien. Zo weet u ook of uw partner rondkomt wanneer u overlijdt als u met pensioen bent.

[Titel: Bedragen van nu]

Soms wilt u juist bedragen van nu zien. Zo weet u precies weet wat u krijgt als dit nu nodig zou zijn.

Zoals bij het arbeidsongeschiktheidspensioen. Of voor het pensioen dat uw partner krijgt wanneer u overlijdt terwijl u nog niet met pensioen bent.   

[Eindlogo: We nemen je mee. Gisteren, vandaag en morgen.]

Onze financiële situatie

Met onze financiële situatie, ook wel financiële positie genoemd, bedoelen we onze dekkingsgraad. De dekkingsgraad geeft de verhouding weer tussen onze bezittingen en verplichtingen. Bij de overgang naar de vernieuwde pensioenregeling bepaalt de hoogte van de dekkingsgraad uiteindelijk hoe we het fondsvermogen kunnen verdelen. Op de pagina over de plannen van het vernieuwde pensioen, vindt u onder andere het transitieplan en het implementatieplan. In het transitieplan leest u meer over de verdeling van het fondsvermogen en hoe die verandert bij een hogere of lagere dekkingsgraad. In het implementatieplan zijn de aanvullende afspraken van sociale partners bij een dekkingsgraad van 125% of hoger opgenomen. 

In uw voorlopig overzicht rekenen we met onze dekkingsgraad van 123,5% op 31 december 2025. In de afbeelding ‘Zo verdelen we het geld' ziet u hoe dan de verdeling van ons fondsvermogen eruitziet.

De dekkingsgraad van 31 december 2026 bepaalt hoe we het fondsvermogen daadwerkelijk kunnen verdelen bij de overgang.  Deze dekkingsgraad is nu nog niet bekend.

Hoe we het fondsvermogen kunnen verdelen bij de overgang naar de vernieuwde pensioenregeling op 1 januari 2027, hangt af van onze dekkingsgraad op 31 december 2026. Deze dekkingsgraad is nu nog niet bekend.

In uw voorlopig overzicht vindt u de afbeelding ‘Zo verdelen we het geld'. Daarin leggen we uit hoe we het fondsvermogen verdelen als we uitgaan van de dekkingsgraad van 123,5% op 31 december 2025. En uw persoonlijke gegevens van 1 januari 2026. De verdeling van het fondsvermogen ziet er dan zo uit:

·         Onze dekkingsgraad op 31 december 2025 is 123,5%.

·         100% is voor de opgebouwde pensioenen van iedereen.

·         11,4% gaat naar reserves en buffers, waarvan 1,5% naar de algemene reserve van het pensioenfonds en 9,9% naar de gezamenlijke buffer.

·         3% gaat naar compensatie voor deelnemers die nadeel hebben van de overgang naar het vernieuwde pensioenstelsel.

·         3% gaat naar een tegemoetkoming voor verhogingen (indexatie) van de pensioenen, die in het verleden niet zijn gegeven.

·         6,1% gaat naar de extra verhoging van de pensioenen voor iedereen.

We verdelen het fondsvermogen volgens de afgesproken regels met de vakbonden en werkgeversorganisaties (sociale partners). Wilt u meer informatie? Kijk dan in ons transitieplan.

Elk pensioen en elke persoonlijke situatie is anders. Daarom is het lastig om vooraf te zeggen wat er precies gebeurt met uw pensioen als onze financiële situatie verandert.

Is onze dekkingsgraad op 31 december 2026 hoger dan de 123,5% waarmee we in uw voorlopig overzicht hebben gerekend? Dan komt de verdeling van het fondsvermogen er ook anders uit te zien. We verdelen het geld dan anders over de pensioenen, dan u in uw voorlopig overzicht ziet. Uw pensioen kan dan hoger worden. Andersom kan ook. Als de dekkingsgraad omlaaggaat, dan kan uw pensioen ook lager worden. Dan moeten we het geld ook anders verdelen.

Dit hangt af van uw persoonlijke situatie. In uw voorlopig overzicht staat of u deze tegemoetkoming krijgt of niet. U vindt deze informatie:

  • onder de bedragen van uw pensioen,
  • in het oranje kader met uitleg over uw pensioen, en
  • in de afbeelding ‘Zo verdelen we het geld’.

Het extra geld dat u door deze tegemoetkoming in uw pensioen krijgt, is verwerkt in het bedrag van uw vernieuwde pensioen. In uw definitief overzicht vindt u deze informatie straks ook. U krijgt uw definitief overzicht in de loop van 2027.

Nee, u krijgt geen compensatie. Omdat u geen pensioen meer opbouwt, heeft u geen nadeel van de wijziging van de pensioenopbouw.

Op abp.nl/compensatie leest u hier meer over. Via de beslisboom voor compensatie kunt u zien of u in aanmerking komt voor compensatie. 

Ja, in uw voorlopig overzicht staat dat u een extra verhoging krijgt. Er gaat 6,1% van het fondsvermogen naar een extra verhoging voor iedereen. Door de dekkingsgraad van 123,5% hebben we extra ruimte om de pensioenen te verhogen.

Het extra geld dat u door deze verhoging in uw pensioen krijgt, is verwerkt in het bedrag van uw vernieuwde pensioen.

Uw voorlopig overzicht is een inschatting van uw vernieuwde pensioen. In uw definitief overzicht ziet u de daadwerkelijke verdeling van ons fondsvermogen. En uw daadwerkelijk vernieuwde pensioen.

De ontwikkeling van uw pensioen in de vernieuwde pensioenregeling

Uw pensioen kan omhoog- of omlaaggaan. De pensioenen bewegen mee met de resultaten op de financiële markten. We passen uw pensioen jaarlijks aan en nemen maatregelen om de kans op verlagingen klein te houden. Moet uw vernieuwde pensioen ondanks de maatregelen toch verlaagd worden? Dan kan die verlaging wel groter zijn dan met de huidige regels voor pensioen. Een verlaging gebeurt pas als het langere tijd slecht gaat met de resultaten op de financiële markten.

U hoort elk jaar in november van ons wat uw pensioen het volgende jaar wordt. Daarna blijft uw pensioen het hele jaar hetzelfde. De jaarlijkse aanpassing van het pensioen is voor iedereen die een pensioen van ons krijgt in procenten hetzelfde. We streven naar een pensioen met een balans tussen koopkracht en stabiliteit.

Bij het onderwerp ‘Ontwikkeling van uw pensioen in de vernieuwde en huidige pensioenregeling’ in uw voorlopig overzicht leest u hoe uw vernieuwde pensioen elk jaar wordt aangepast en hoe dat werkt met de huidige regels voor pensioen.

Op de hoogte blijven?

Ook in onze nieuwsbrief houden we u op de hoogte over de nieuwe regels voor pensioen. Ontvangt u deze nog niet? Meld u dan nu aan.