De financiële positie van ABP was op 30 november beter dan in oktober. De dekkingsgraad steeg in november naar 91,5%. In oktober was dat nog 87%. Aangezien de dagstand van de dekkingsgraad op 31 december 2020 bepalend is, is het nog te vroeg om conclusies te trekken over een mogelijke pensioenverlaging volgend jaar. In dit bericht leest u wanneer we meer hierover weten.
De dekkingsgraad is de verhouding tussen het geld dat ABP in kas heeft en het geld dat het fonds nodig heeft om alle pensioenen nu en in de toekomst te kunnen uitbetalen. Normaal gesproken moet de dekkingsgraad van ABP eind dit jaar minimaal 104,2% zijn. Maar minister Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid versoepelde die grens vorig jaar naar 90% en die geldt ook voor dit jaar. Hierdoor wordt zowel de kans op een eventuele verlaging als de hoogte daarvan veel kleiner.
De dekkingsgraad van ABP schommelt al een tijdje rond deze grens van 90% en is tot 31 december 2020 nog onzeker. Daardoor blijft de kans op een pensioenverlaging reëel, ondanks een dekkingsgraad van boven 90% eind november.
Op abp.nl/verlagen houden we u steeds op de hoogte van de actuele situatie.
ABP heeft een rekenhulp ontwikkeld waarmee u kunt zien wat een verlaging eventueel voor u betekent. Op dit moment zijn de percentages in deze rekenhulp nog voorbeelden. We weten immers nog niet of we moeten verlagen en met hoeveel. De uitkomst is daardoor een indicatie van wat een pensioenverlaging voor u kan betekenen. Een verlaging kan straks hoger of lager uitvallen dan de indicatie.
Ook is er een animatie gemaakt. Hierin ziet u welke momenten belangrijk zijn bij de besluitvorming over een mogelijke pensioenverlaging.