Video “Uw voorlopig overzicht” - voor deelnemers die pensioen opbouw(d)en
Beeld: presentator zit aan een tafel in een woonkamer. Er verschijnen verschillende afbeeldingen en animaties om de gesproken tekst te verbeelden.
Wat betekent de overgang naar de vernieuwde pensioenregeling voor uw pensioen? Dat ziet u in uw voorlopig overzicht, met een inschatting van uw vernieuwde pensioen. Het voorlopig overzicht bestaat uit twee delen en er staat veel informatie in.
We nemen u graag alvast mee.
In deel 1 staan meteen de belangrijkste bedragen. Dit zijn bruto jaarbedragen.
U ziet een inschatting van het verwachte pensioen voor uzelf in de vernieuwde pensioenregeling. En wat dat is in de huidige pensioenregeling.
Zo kunt u deze bedragen makkelijk vergelijken.
Ook ziet u een inschatting van wat uw partner kan verwachten wanneer u komt te overlijden terwijl u nog niet met pensioen bent en nog geen 65 bent. U ziet hoeveel uw partner dan krijgt tot zijn of haar AOW-leeftijd en nadat de AOW is ingegaan.
[Titel: Wat ziet u nog meer?]
In deel 2 van het overzicht ziet u de belangrijkste bedragen van deel 1 nog een keer en informatie over:
Het partnerpensioen wanneer u overlijdt na uw 65e en nog niet met pensioen bent.
Het partnerpensioen wanneer u overlijdt als u met pensioen bent.
Wat we voor u hebben geregeld bij arbeidsongeschiktheid.
Het wezenpensioen voor uw kinderen wanneer u overlijdt, en…
hoe we denken dat uw pensioen zich naar verwachting ontwikkelt.
[Titel: Inschatting verwacht pensioen]
Want hoeveel uw pensioen per jaar groeit staat niet van tevoren vast. Uw verwachte pensioen beweegt mee met de resultaten van de financiële markten en kan hierdoor stijgen en dalen. Wel maken we een inschatting van uw verwachte pensioen als u op uw AOW-leeftijd met pensioen gaat.
Dat doen we voor 3 situaties:
Als het gaat zoals verwacht.
Als het heel erg meezit.
En als het heel erg tegenzit.
[Titel: Waar moet u rekening mee houden?]
Voor het voorlopig overzicht rekenden we met onze financiële positie van 31 december 2025. Onze dekkingsgraad was toen 123,5%. Maar let op, dit is een van de hoogste dekkingsgraden in de afgelopen 10 jaar.
Wanneer we overgaan kijken we naar de dekkingsgraad van 31 december 2026. Deze kan anders zijn. Als de dekkingsgraad dan hoger is, kan uw verwachte pensioen hoger zijn. Is de dekkingsgraad dan lager, kan uw pensioen lager zijn dan op uw voorlopig overzicht.
In 2027 krijgt u een definitief overzicht. Dan ziet u precies hoe uw verwachte pensioen is overgegaan naar de vernieuwde pensioenregeling.
Wilt u meer weten over de rol van de dekkingsgraad bij de overgang naar de vernieuwde pensioenregeling?
Bekijk de video “Zo verdelen we het vermogen bij de overgang”.
[Eindlogo: We nemen je mee. Gisteren, vandaag en morgen. ABP. Samen bouwen aan een goed pensioen in een leefbare wereld.]