foto: Philip Driessen - ABP Future Talks - Harmen van Wijnen - Vista College Heerlen

The Future Talks

Met The Future Talks luistert ABP naar gesprekken van jongeren over hun wereld van morgen. De jongeren van nu zijn immers de volwassenen van straks. En over nog langere tijd zijn ook zij gepensioneerd. Het gedrag en de beslissingen van ons - de volwassenen van vandaag - bepalen het uiterlijk en de leefbaarheid in hun wereld. Dat is een verantwoordelijkheid die we voelen. Want als pensioenfonds is ABP vanzelfsprekend gericht op de lange termijn. Zodat ook zij straks gewoon een koopkrachtig pensioen hebben.

Voor deze gesprekken reizen we door heel Nederland. We luisteren naar jongeren uit alle provincies. We zoeken naar verschillende geluiden en invalshoeken. Dus luisteren we naar georganiseerde jongeren, die bijvoorbeeld zijn aangesloten bij een politieke jongerenorganisatie of klimaatbeweging. Maar we luisteren juist ook naar jongeren die niet zijn aangesloten bij een organisatie. Ook hun geluid moet gehoord worden.

Wat vindt ‘de jeugd van tegenwoordig’ echt belangrijk? Waar hopen ze op? Waar zijn ze bang voor? Wat moeten wij nu doen of laten om hun wereld leefbaar te laten zijn? Wat zien zij als leefbaar? Wat ABP hoort en leert in The Future Talks is belangrijk voor de keuzes die we nu maken. Onze keuzes die hen straks raken. Bijvoorbeeld door de manier waarop we het pensioengeld van onze deelnemers investeren. En hoe we omgaan met risico’s en rendement. Daarom is de stem van de toekomst nú al van belang.

ABP luistert naar de stem van de toekomst in een serie van 12 lokale en 3 thematische bijeenkomsten door heel Nederland. We sluiten af met een landelijke jongerentop. Hieronder staan de bijeenkomsten die hebben plaatsgevonden en die gepland staan. Dit overzicht wordt aangevuld zodra er nieuwe informatie beschikbaar is.

Tourdata

1

19 september 2023

Aftrap van The Future Talks met leerlingen van de MBO-opleiding Facilitair Leidinggevende op het Vista-college in Heerlen. 

"Ik zou veel meer samen willen doen. Iedereen bij ons in de stad is zo op zichzelf gericht."
- Leerling van het MBO in Heerlen

Lees hier het blog dat Harmen van Wijnen over deze bijeenkomst schreef of

2

18 oktober 2023

Te gast op de NHL Stenden Hogeschool in Leeuwarden bij derdejaars studenten van de minor ‘Een leven lang inzetbaar’.

"Het is te zot voor woorden dat je als gescheiden vrouw met kinderen geen dak boven je hoofd krijgt."
- Leerling van de hogeschool in Leeuwarden

3

21 november 2023

The Future Talks op het ROC Midden-Nederland in Nieuwegein. In gesprek met eerstejaars studenten die de niveau 2-opleiding Dienstverlener Helpende Zorg & Welzijn voor Anderstaligen doen. De studenten hebben een vluchtachtergrond en zijn afkomstig uit onder andere Eritrea, Palestijnse gebieden, Afghanistan, Irak en Mali.

“Ik vind het belangrijk om voor mezelf te kunnen zorgen. Een eigen huis en een eigen auto daar droom ik van.”
- Leerling van het ROC Midden-Nederland in Nieuwegein

4

13 december 2023

OSG De Meergronden te Almere. Dit is een brede scholengemeenschap waar we spreken met een 6 VWO klas.

5

januari

6

februari

7

maart

8

11 april 2024

Eerste themabijeenkomst in Amsterdam.

9

mei

10

juni

11

juli